O mnie

Jan Nowak, Janowakka lub po prostu Jano...

...raper, od urodzenia związany z warszawskim Wilanowem swoją przygodę z hip-hopem rozpoczyna w latach 90', gdy wraz z kumplem z podwórka producentem O$ką, zakładają w 1996 roku grupe OMP (Olimpu Muzyczna Plejada). W roku 1997 zespół wydaje swój pierwszy nielegal "Kobieto wspaniała", a już w 1998 roku przy współpracy z Asfalt Records, ukazuje się pierwszy legalny album Wilanowiaków zatytułowany "Wilanów...zobacz różnicę". Drugi oficjalny krążek grupy "Dobra oferta" ma premierę w 1999 roku i tak jak debiut, wychodzi nakładem Asfalt Records. Trzecia płyta, mimo iż w przygotowaniu, nigdy nie ukazuje się na światło dziennie.

Rozwiązanie współpracy z wytwórnią oraz różnice jakie zaczynają dzielić obu przyjaciół w rozumieniu hip-hopu powodują, iż ich drogi rozchodzą się. Jano rozpoczyna karierę solową. Współpracuje z wieloma producentami (między innymi DJ 600V, Emade, 2Q...) oraz udziela się wokalnie na wielu projektach, związanych zarówno ze sceną mainstreamową, jak i undergroundem. W roku 2008 nakładem 50/50 ukazuje się projekt w "Czerni i w bieli", zrzeszający wielu warszawskich raperów, w tym i Jana z OMP. Kolejne lata to przede wszystkim realizacja życiowej pasji Nowaka, czyli koszykówka.

W 2010 roku Jano poznaje producenta Ra2n'a i nawiązuje współprace z Bambreem, DJ'em oraz producentem, który poświęca czas oraz udostępnia miejsce w swoim studio MordoTyMoja. Razem z Cezarym POKA FILM realizują pierwsze wizualizacje efektów pracy oraz zapełniają przestrzeń wirtualną niepublikowaną historią wilanowskiego rapu. W grudniu 2014 roku przy współpracy z G'ANG/NORMA, Jano wydaje swój pierwszy solowy album pod tytułem "Alternatywa". Materiał utrzymany jest w konwencji klasycznego hip-hopu i stanowi swego rodzaju połączenie pomiędzy "czasami OMP" a obecnymi.

Rok 2015 to nieustanna praca studyjna, koncerty, kręcenie klipów, ale przede wszystkim przygotowania do wydania kolejnego albumu muzycznego. Wraz z producentem Bambreem oraz raperem Bachorem, Jan jest w trakcie realizacji projektu o nazwie "Efekt Uboczny". Płyta ma premierę 13 maja 2016 roku i wychodzi w formie nielegala.

Rok 2016 to rok podsumowań. to 2 dekady w branży...

Jano - raper, od urodzenia związany z warszawskim Wilanowem swoją przygodę z hip-hopem rozpoczyna w latach 90', gdy wraz z kumplem z podwórka producentem O$ką, zakładają w 1996 roku zespół OMP (Olimpu Muzyczna Plejada).

Adres e-mail: kontakt@jano-omp.pl

Facebook Jano OMP   YouTube Jano OMP