Aktualności

Jano z OMP / Greggs – Legia Kosz feat. Łysonżi, Proceente

Jano z OMP / Greggs – Legia Kosz feat. Łysonżi, Proceente

Kiedyś już wspominałem, koszykówka to moja największa pasja. Na Wilanowie kozłujemy od zawsze. Zamiast turlać butle po chodniku, przewracać się przez płoty albo sprawdzać co się z nami dzieje jak coś teges, razem z kumplami wędrowaliśmy po osiedlach i szukaliśmy obręczy do rzucania. Ta wielka miłość trwa do dziś, bez względu na okoliczności. 

Czytaj więcej

Jano z OMP / Greggs - DNA

Jano z OMP / Greggs - DNA

Moja dobra znajoma z Houston zapytała mnie: "Janusz? a na jakim to kanale będzie? Odpisałem jej, że na RTL, ale później pomyślałem, że tam odpalają trochę inne rzeczy, więc my zostajemy na swoich pasmach z Ministerstwa. I nie będziemy kombinować, tylko działamy jak nam wygodnie. Zapowiadałem Wam już, że na początek roku mamy przygotowany z Greggsem kolejny numer, więc dziś premiera wspomnianego singla - DNA.

Czytaj więcej

Relacja z koncertu podczas Dni Wilanowa i podsumowanie roku 2023

Relacja z koncertu podczas Dni Wilanowa i podsumowanie roku 2023

Koncert z okazji Dni Wilanowa odbył się 09.09.2023 r. w miejscu zwanym Plaża Wilanów. Sobotnie występy pogodziły trzy grupy: Rozpoczęli Jano z OMP z Puckiem, Kritaczim i znakomitymi Famous Drums & Cuts, po nich na scenie pojawili się Fisz z Emadem i ekipą Tworzywa. Koniec zwieńczył występ Pana Kazika i Kultu. Pogodę obiecali organizatorzy i wywiązali się z obietnicy. Było ciepło, nie lało, przed scenę zlazło się sporo osób.

Koncert Jano z OMP z Puckiem i Famous Drums & Cuts - Dni Wilanowa 2023

Koncert Jano z OMP z Puckiem i Famous Drums & Cuts - Dni Wilanowa 2023

Kolejny powrót, kolejna historia. Już od jakiegoś czasu myślałem o tym. Planowałem ruszyć na Urząd i zobaczyć co myślą o Wilanowie na Wilanowie. Ale tyle się działo, zawsze było coś na już czy coś na szybciej. Znam siebie, wiedziałem, że w końcu sprawy się ułożą, będą możliwości, będziemy przygotowani. I pogadaliśmy w końcu o konkretach w 2023. Wilanów chce nas na Wilanowie, na 9.9. wyznaczono termin.

Czytaj więcej

Jano z OMP / Greggs - Warsztat

Jano z OMP / Greggs - Warsztat

Niedawno był Dzień Dziecka. Warto było zrobić sobie i znajomym jakiś prezent. Poszliśmy na łatwiznę i padło na Hip-Hop. To się szybko i łatwo robi. Wstajemy, idziemy na warsztat, robimy i jest. I dziś wyszło nam takie coś. Jano rap, orkiestra Greggs, warsztat w Ministerstwie Dźwięku. Spotkaliśmy się, pogadaliśmy i nagraliśmy trochę scen w fabryce jakości. Mój wydawca zatroszczył się o to żeby niczego nie brakowało. 

Czytaj więcej

Jano z OMP / Greggs - Molten

Jano z OMP / Greggs - Molten

I poszliśmy porzucać. I on mi mówi: "Dawaj Gruby, pokaż jak to kiedyś graliście w Pistons z Isiahem Thomasem", a ja mu mówię: "Wbijaj na parkiet, pokaże Ci jak grają Wilanowiacy". I pograliśmy chwilę jak ojciec z synem i te piękne chwile zostały już na zawsze z nami. W kopaną mnie zżera, zostaje mi kozłowana, ale już chyba nie długo jakoś. Ale mam nagrane i jak będzie mnie grillował za bardzo, to mu odtworzę i prosto w twarz powiem: "Raz z Tobą wygrałem bocie".

Czytaj więcej

Jano z OMP / Greggs - To Było Pewne

Jano z OMP / Greggs - To Było Pewne

No i mamy to. Co tu dużo gadać, nadciągamy z podziemia. Stary dobry Jano z OMP i Greggs. Ten dynamiczny tandem zawsze się sprawdza, jesteśmy otzafszetu. Pisałem Wam jakiś czas temu, że działamy, że sprawnie nam idzie, że jestem dobrej myśli. Dziś pierwsza robota do odbioru, numer "To było pewne". Czyli, że było pewne, że to ogarniemy i będzie na czas. I jest. Ja tam rapuję wersy, a Greggs gra na maszynie.

Czytaj więcej

Jano - MTM Studio

Zgodnie z tym co napisałem jakiś czas temu, wrzucamy w sieć ostatnie zaległe sprawy. Numery nagrane w MordoTyMoja Studio w latach 2010-2020. Przedwczesna śmierć Marka, a w dalszej kolejności brak dostępu do naszych wspólnych spraw, uniemożliwiły mi zakończenie prac nad materiałem. Jedne bardziej, drugie mniej rozgrzebane projekty straciły swoją szansę wydawniczą wraz z utraceniem możliwości ich edycji.

Jeden numer

Jano OMP i Bambeer
To już 3 lata Bambeerku. co tu dużo pisać, zleciało szybciej niż można by się było spodziewać. zwalam to na otaczający nas świat, wiek i na ilość obowiązków. sporo na głowie, mało czasu na nudę, w poziom frunę dopiero jak wyczerpie baterie i kontrolki mam na pomarańczowo. pewnie sporo sobie wmawiam i sam dokładam towaru na taczkę marudząc, że przydałby się do tego robot pomocnik, ale tak to już jest. pewnie po trochu wszystkiego.

"Efekt Uboczny" już dostępny

Jano OMP, Bambeer, Bachor - Efekt Uboczny
Pisałem o tym już w epoce kredy. że ma wyjść... i w końcu wyszedł. album "EFEKT UBOCZNY" jest dostępny i każdy może go sobie nabyć i podsłuchać. jak wszystko co wychodzi spod naszej ręki i EU nie oparło się prawom wilanowskiego przytupu, czyli wszystko szło dobrze do momentu kiedy nie rozeszło się na boki. dopilnowałem prawie wszystkiego, ale nie wszystkich. całe szczęście jakoś tak jest, że dobre produkcje bronią się same...

Rok 2016

Jano OMP - rok 2016
2016 jest szczególny. w tym roku mija mi 20 lat w branży. 20 lat tworzenia. czyli więcej już żyje z rapem pod poduszką niż z poduszką bez rapu. mimo, że to w pyte czasu wciąż pamiętam najważniejsze momenty tych dwóch dekad. ludzi, płyty, koncerty, występy w TV czy mniej komercyjne projekty w których brałem udział. znajdę lepszy moment na podsumowanie i wyszczególnienie tych historii, dziś skupię się raczej na sprawach bieżących.

Kilka spraw "Z miejsca gdzie"

Kilka spraw

Napiszę co u nas, bo dawno nic nie pisałem...
1. DJ 600V masteruje nam "Efekt Uboczny". w zasadzie ustawiliśmy się na odbiór, ale jeszcze jakieś sprawdzanko, drobne korekty, materiał grzmi mega dobrze. będziemy zadowoleni ;)
2. Jak przechwycimy master, ruszamy dalej w drogę. okładka, tłocznia i na Wilanuf do ludzi. Planujemy jak zwykle małe spotkanie gdzieś u nas w terenie.

Premiera klipu Alternatywa

Premiera klipu Jano -

Udało się. zajęło nam to sporo czasu, sporo kilometrów i sporo przebitych piąteczek, ale w końcu jest. jest na miejscu. przedstawiamy Wam nasze najnowsze dzieło, czyli klip do utworu "Alternatywa". przypomne tylko, że numer ten ukazał się na albumie o tym samym tytule, a za ten właśnie konkretny bit odpowiedzialny jest URB. Chciałbym przede wszystkim podziękować za działania mojemu kumplowi O$ce, który wziął na siebie całość produkcji tego przedsięwzięcia.

Czytaj więcej

Jano, Bachor, Bambeer - Efekt Uboczny - zapowiedź albumu

Efekt Uboczny - zapowiedź albumu

W niedziele pogoda uniemożliwiła nam zdjęcia w plenerze i wykończenie "Alternatywy". na zewnątrz się nie udało, ale całe szczęście wystąpiła możliwość nakręcenia czegoś innego pod dachem. w ten sposób zawitaliśmy do mojego kumpla Bosisa, a ten udostępnił nam swoje pomieszczenie gospodarcze. tam udało się zrobić naprawdę wiele... Widziałem już ten garaż wcześniej. pomysł nie jest taki nowy, ale na ten czas, idealny do przeprowadzenia zaplanowanej operacji.

Czytaj więcej

Nowy klip "Ja wiem kim jestem" - Nastyk & Kritaczi

Nowy klip

W niedzielę jestem ustawiony z O$ką na kolejne opcje klipowe. trochę rzeczy musimy poprawić, trochę jeszcze dograć. im więcej nagrywamy, tym większy apetyt na to dzieło. jeszcze trochę i wyjdzie z tego film pełnometrażowy, a O$ka dostanie w ramach uznania jakiegoś Ludwika czy innego Zwierzyńca. prawda jest taka, że człowiek uczy się każdą praktyką i ujęcia nagrane na początku, odstają już od tych kręconych obecnie. widziałem już zmontowany kawałek i muszę powiedzieć, że będzie to HIP-HOP :]

Czytaj więcej

Zapowiedź "Ja wiem kim jestem" - Nastyk & Kritaczi

Nastyk, Kritaczi - Ja wiem kim jestem

Wiem, że ta zapowiedź biega już od jakiegoś czasu po kineskopach, jednak nie mogłem sobie darować i wrzucam to również do siebie. Nastyk i Kritaczi to moi bardzo dobrzy kumple. dodatkowo znakomici MC's. czekam na ich dzieło w pełnym wymiarze... "Ja wiem kim jestem" to zapowiedź wspólnego projektu obu panów. przed chwilą Kritu ze swoją ekipą wypuścił Trymiga, a już dziś atakuje nas kolejnym tematem branżowym, tym razem z Nastykiem. 

Czytaj więcej

TRYMIGA - Podium RMX (feat. Jano, Pono) (prod. O$ka)

Trymiga

Dzisiaj znowu działamy z kamerami. będzie tyle materiału, że zwizualizujemy chyba coś na zapas. Ośka do noszenia sprzętu potrzebuje już tragarzy. mamy cały przekrój społeczeństwa na Wilanowie i prawie wszystkie miejscówki. dalej są pomysły, bo dalej są potrzeby. Michał mówi, że musimy dokręcić coś jeszcze, ja mówię żeby koniecznie dokręcił moich najbliższych kumpli, póki się jeszcze z nimi nie pokłóciłem ;) Dziś plenery z rapami, jutro studio.

Czytaj więcej

Rozpoczynamy zdjęcia do "Alternatywy"

Jano Alternatywa klip

Jest tak: "Efekt Uboczny" czyli Bambeer, Bachor i Jan dogadują ostatnie sprawy natury biznesowo/organizacyjnej. czekamy jeszcze na powroty wszystkich zainteresowanych stron i kończymy dzieło. niby mało, niby chwila, ale się przeciąga. zawsze trzeba czegoś dopilnować, coś poprawić, na kogoś poczekać. ale już niedługo. będziecie Państwo zadowoleni ;)

Czytaj więcej

Ustafka z O$ką

Jano i Ośka (O$ka) - OMP

Ostatnio ustawiliśmy się z Ośką na rzut w kosz. słowo "granie" to chyba za dużo, więc napisałem jak napisałem. koordynacja ruchowa + aktualna kondycja zostawiają sporo do życzenia, ale trujaki szły jak złe :) tego się nie zapomina. Ja zabrałem rodzinę, Majk zabrał rodzinę i było fajnie. Była okazja pogadać o różnych sprawach i jak to zwykle bywa, dogadaliśmy się w pewnych sprawach. 

Czytaj więcej

Jano z OMP - raper, od urodzenia związany z warszawskim Wilanowem swoją przygodę z hip-hopem rozpoczyna w latach 90', gdy wraz z kumplem z podwórka producentem O$ką, zakłada w 1996 roku zespół OMP (Olimpu Muzyczna Plejada).

mail: kontakt@jano-omp.pl