Wywiady

Rap Tapes by Grędziu

"Z Jano spotkałem się w czerwcu w Warszawie. Było to już nasze drugie spotkanie, w którym powspominaliśmy stare wilanowskie czasy, oldschoolowe albumy kasety, a także porozmawialiśmy o początkach składu OMP czy pierwszych koncertach. Bardzo sympatyczne spotkanie, które polecam obejrzeć."
 

Fotel Dobrego Brzmienia

"Bardzo przyjemna rozmowa z Janem, który znany jest ze swojej twórczości solowej, a także działań w grupie OMP (Olimpu Muzyczna Plejada) i w kilku innych projektach. Na scenie obecny od 1996 r. Uznawany za legendę polskiego hip-hopu, z czym zgadzamy się w 100%! W większości o muzyce, ale nie tylko. Omówiliśmy kwestie przeszłe, bieżące, a także przyszłe, w których nasze ścieżki nie raz się zejdą."

Głos Stolicy (Efekt Uboczny)

"Z Janem z legendarnego składu OMP spotkaliśmy się przy okazji premiery płyty nagranej razem z Bachorem. Producentem albumu natomiast jest Bamber z MordoTyMoja Studio. Zapytaliśmy co zmieniło się u niego od naszego ostatniego spotkania? Dlaczego płyta nazywa się Efekt Uboczny? Na te i inne Jano odpowiedział podczas naszego wywiadu."

Głos Stolicy (Alternatywa)

  • Co Jana łączy z Wilanowem?
  • Jakie są różnice w wydawaniu płyt kiedyś a teraz?
  • Do kogo ma większy dystans?
  • Co sądzi o teraźniejszej polskiej scenie hip hopowej?

RapPortal.pl

Rapportal Jano OMP wywiad

Zaczęło się w połowie lat '90. Ma na swoim koncie 4 produkcje z O$ką (nielegal: "Respekt Panie: Kobieto Wspaniała", dwa albumy: "Wilanów... Zobacz Różnicę", "Dobra Oferta" oraz winyl: "Otzafszetu").

Czytaj więcej

Wywiad OMP Ślizg

OMP - Ślizg 2000 rok

Rozmowa przeprowadzona z Janem i Ośką, ukazała się w 9 numerze magazynu "Ślizg". Wspomniany numer miał swoją premierę we wrześniu 2000 roku. OMP sprawnie przepytywał Redaktor Rzemysz.

Czytaj więcej

TVP1 - Rower Błażeja (1998)

Jedyne co pamiętam z tamtych czasów, to że było to około 1998 roku i proponowano nam Playback :] Byliśmy świeżo po wydaniu naszego pierwszego albumu OMP "Wilanów... Zobacz różnicę". Na patefonach zainstalował się DJ Repertuar, a my razem z O$ką ruszyliśmy wykonać "Ogrut zwany Eden". Zapraszam do sprawdzenia o czym gadaliśmy...

Jano z OMP - raper, od urodzenia związany z warszawskim Wilanowem swoją przygodę z hip-hopem rozpoczyna w latach 90', gdy wraz z kumplem z podwórka producentem O$ką, zakłada w 1996 roku zespół OMP (Olimpu Muzyczna Plejada).

mail: kontakt@jano-omp.pl