Jano OMP - rok 2016

Rok 2016

2016 jest szczególny. w tym roku mija mi 20 lat w branży. 20 lat tworzenia. czyli więcej już żyje z rapem pod poduszką niż z poduszką bez rapu. mimo, że to w pyte czasu wciąż pamiętam najważniejsze momenty tych dwóch dekad. ludzi, płyty, koncerty, występy w TV czy mniej komercyjne projekty w których brałem udział. znajdę lepszy moment na podsumowanie i wyszczególnienie tych historii, dziś skupię się raczej na sprawach bieżących.
1. Najważniejsze: Efekt Uboczny - jest master, pracujemy nad okładką. ostatnio Nastyk zwrócił mi uwagę i zapytał "kiedy to w końcu?". ano już niedługo Kamil. okazało się, że nie wystarczy już tylko pilnować wszystkich spraw, należy pilnować również wszystkich ludzi. niestety nie mam natury "szefa/złamasa", więc czynnik ludzki lekko popłynął. nie mam również natury wywalania prywaty na stół, więc wszystkiego nie opiszę dodam tylko, że wkurwia mnie zawracanie gitary i niedomówienia. ale co się odwlecze, to nie teges. jestem pamiętliwym typkiem i w odpowiednim momencie wszystko to będzie trzeba wyjaśnić...
Ze względu na problemy w temacie EU, postanowiliśmy wydać ten materiał w formie nielegala. wytłoczymy parę CD's dla amatorów naszego grania, reszte planujemy wrzucić w sieć za free. o wszystkim poinformujemy za niedługo na naszych witrynach. żeby już coś Wam dostarczyć na oko, instaluje spis treści Efektu Ubocznego:
1. Efekt Uboczny,
2. Napad na bar,
3. Retrospekcje,
4. Kompromis,
5. Zamykam się,
6. Zrzut,
7. Kim jest B,
8. 36 Praft remix,
9. 2025,
10. KST feat. Marcelina Kopyt,
Efekt Uboczny to płyta producencka Bambeera. rap to Bachor i ja. jedynym gościem na płycie będzie Marcelina, która udzieliła się w ostatnim numerze i pomogła nam opowiedzieć KacStoryTeling. materiał zmasterował DJ 600V.
Kiedy ktoś pyta mnie o tę płytę odpowiadam w skrócie, że to dość ciężki materiał. na pewno podejście jest inne niż do tej pory można było wysłuchać w moich historiach. to taki kompromis wszystkiego: ludzi, stylów, wieku, podejścia do życia i temperamentów. wszystko spięte bagażem doświadczeń. zdąże to jeszcze szerzej opisać przed samą premierą.
2. Sklep - niestety mamy problem ze sklepem. pracujemy nad właściwym rozwiązaniem tej kwestii, ale nie jest to takie proste. za każdymi drzwiami czai się lichwa i nawet rozdawnictwo wiąże się z pewnym ryzykiem. jeżeli ktoś jest zainteresowany nabyciem czegoś od nas lub chciałby po prostu napisać zapytanie w jakiejś sprawie zapraszam na FB lub tutaj:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
3. Z okazji 20lecia pracy w branży, postanowiłem przygotować pare niespodzianek. zastanawiam się jeszcze nad konkretami, ale już teraz mogę napisać o czym mniej więcej myślę. oprócz wspomnianego wcześniej EU, planuje wrzucić w sieć troche nowego. mimo, iż na FB wiało nudą nie oznacza to, że nic się nie działo w temacie. mam już tego trochę i systematycznie planuje to udostępniać. jestem w trakcie dogadywania featuf i spokojnie mogę powiedzieć, że 20lecie podsumują ze mną przyzwoite postacie tej branży.
Jedną z niespodzianek będzie na pewno numer nad którym siedzę od jakiegoś czasu z moim dobrym kumplem Arkiem z Acora. oprócz Arka w projekt zamieszana jest jego gitara i mogę zaznaczyć, że nie powstaje tu druga "Arka Noego". będzie trochę mocniej. powinniście być lekko spłoszeni kiedy to wypluje w ludzi. Arek był :]
Oprócz nowości przygotowujemy z Bambreem remixy różnych numerów. pod nóż poszły rzeczy z "Alternatywy", pójdą pewnie i jakieś nowości jeszcze nieopublikowane. jak zwykle trochę tego, trochę tamtego i po równo dla każdego.
4. Ponieważ nagrywanie nowych rzeczy idzie nam całkiem nieźle, zastanawiam się czy pod koniec roku nie pojawić się z czymś konkretnym. mimo, iż planuje wrzucać to wszystko na bieżąco, może za jakiś czas uznam, iż należy to jakoś zebrać do kupy i dać ludziom w formie jakiegoś albumu czy mixtejpu. zobaczymy co z tego wyjdzie i czy będzie w ogóle sens, bo jak do tej pory różnie z tymi założeniami. na razie jestem dobrej myśli i nastawiam się na systematyczne dzielenie się z Wami naszą pracą.
5. Kończę ten skromny wywód pierwszą niespodzianką, a mianowicie klipem. moi bardzo dobrzy kumple i przede wszystkim fachowcy od rapuf, wydają za niedługo kozacki materiał. cieszę się z tego, że jak coś tam się dzieje, to chłopaki pamiętają o starym Januszu i pozwalają mi wkleić swoją mordę i dwa słowa w temat. "W szklance lód" to HIP-HOP. mało już dziś się robi takich numerów, więc jeżeli ktoś jara się HIP-HOPem musi koniecznie sprawdzić co proponują Stopatentów z Ra2nem. ja przebieram uszami w oczekiwaniu na pełen dostęp.
Rok 2016 planuje zakończyć koncertem. zebrać swoich ludzi z branży, przyjaciół i ciekawskich wilanowskiego rapu i odpalić bankiet. tak na grubo, za całe 20 lat. nie wiem jeszcze gdzie i kiedy dokładnie, ale wiem z kim i jak będzie podczas. będzie jak zwykle ;)
Tyle na dziś. nie mam za bardzo czasu na codzienną wklejkę niusuf, więc raz na jakiś czas zasiadam i wylewam elaborat. o tym co u nas i dlaczego znów coś jest pod włos. zresztą dużo bardziej wolę się skupiać na tworzeniu, niż na eksponowaniu i monitorowaniu tego później. wiem, że ta forma w dzisiejszych czasach nie ma racji bytu, ale i tak jestem poza nawiasem, więc mam na to przysłowiowo...
Tak czy siak rok 2016 będzie podsumowaniem tych 20 lat. coś przypomnę, coś wyczaruje, o czymś poinformuje. teraz było o tym co będzie, zaraz napiszę o tym co było. 2 dekady to całkiem sporo, jest o czym gadać. "Wlewam burbon i cole" i nawijam...

Jano z OMP - raper, od urodzenia związany z warszawskim Wilanowem swoją przygodę z hip-hopem rozpoczyna w latach 90', gdy wraz z kumplem z podwórka producentem O$ką, zakłada w 1996 roku zespół OMP (Olimpu Muzyczna Plejada).

mail: kontakt@jano-omp.pl