Relacja z koncertu podczas Dni Wilanowa i podsumowanie roku 2023

Relacja z koncertu podczas Dni Wilanowa i podsumowanie roku 2023

Koncert z okazji Dni Wilanowa odbył się 09.09.2023 r. w miejscu zwanym Plaża Wilanów. Sobotnie występy pogodziły trzy grupy: Rozpoczęli Jano z OMP z Puckiem, Kritaczim i znakomitymi Famous Drums & Cuts, po nich na scenie pojawili się Fisz z Emadem i ekipą Tworzywa. Koniec zwieńczył występ Pana Kazika i Kultu. Pogodę obiecali organizatorzy i wywiązali się z obietnicy. Było ciepło, nie lało, przed scenę zlazło się sporo osób.

Fajnie było pocisnąć trochę wilanowskiej klasyki z dawnych czasów OMP i parę nowych spraw sygnowanych logiem DNA. Wszystko to przygotowane specjalnie wraz z chłopakami z FD&C nadało temu niepowtarzalną formę. Co tu dużo pisać, to był zaszczyt pojawić się na swoim terenie z przygotowanym repertuarem, mamy nadzieję, że za rok uda się wbić ponownie na scenę i zagrać HIPHOP.
Dziękuję za pomoc w przygotowaniach ekipie z Ministerstwa Dźwięku oraz Media Motion Film Foto za materiał z występu. Do zobaczenia przy następnych produkcjach.
Jesteśmy w kontakcie.

Powoli żegnamy niezwykle udany dla nas 2023. Udało nam się przez te 12 miesięcy zrealizować pare poczynionych założeń, pozamykać pare rozgrzebanych spraw. To drugi pełny obieg pracy nad wydawnictwem DNA. Mimo, że każdy z nas ma sporo na głowie i może poświęcić na te fajne sprawy ile może, to zaangażowanie oraz rzetelne podejście przekuło się w to co mamy. Były klipiki, były występy, były odwiedziny u znajomych, były fajne nagrywki. Szybko zleciało, ale przeglądając utworzone foldery mamy świadomość, że to nie były puste przeloty. Mamy grudzień, więc może nadszedł czas na małe podsumowanie.
Greggs przez cały rok dokarmiał nas swoim HipHopem. Był wybór, wystarczyło się odpowiednio nakręcić i znaleźć trochę czasu. Nagraliśmy klika numerów, kilka wyszło naprawdę nieźle, część to pewniaki na LP. Teraz jesteśmy skupieni na gościach i rozpoczęty proces negocjacji będzie kontynuowany w 2024. Zobaczymy kto ostatecznie dołączy do zespołu w Ministerstwie Dźwięku, ale już kilku zacnych MC's potwierdziło swój udział, część dograła swoje wersacze. To nie tylko fachowcy rapowscy, ale i dobre kumple z branży.
Rok 2023 rozpoczął się od klipersów do Moltena i Warsztatu. Następnie wszystkie oddziały zostały skierowane na Święto Wilanowa. Przygotowania do występu zajęły nam okres wakacyjny, ale poświęcony czas i energia przyniosły wymarzony efekt i nagrodę. OeMPe znów zagościło na ustach przyjaciół i fanów, olschoolowe numery ponownie popłynęły nad dachami białych budynków mojego ukochanego Wilanowa. Dziękuję ponownie Fingerowi i Johnnemu, dziękuje Kritowi i Puckowi, dziękuje ekipie MD za pomoc przy tym wszystkim. Samo się nie zrobiło, koniecznie musimy to powtórzyć.
Przez ten rok napisałem i nagrałem pare gościnnych zwrotowców. Fajnie, że część z nich ujrzała światło dzienne, fajnie, że zebrały pozytywne komenty. Mam nadzieję, że kolejne ujawnią się na początku przyszłego roku i powoli przygotują nas na premierę naszego wydawnictwa, tego spod znaku Ministertwa Dźwięku. Ogólnie robimy swoje, ale ludzie piszą i dopytują co tam ze mną, więc od czasu do czasu wysyłam piąteczkę na zgodę. Czasy się zmieniły, potrzeby są inne, ale okazuje się, że jest jeszcze z kim pogadać o HipHopie.
2023 podobnie jak 2022 to tłuste lata. Tak je oceniamy tu sobie debatując. Jesteśmy zadowoleni i takie tam. Chcielibyśmy aby kolejny rok przyniósł nam tyle samo powodów do satysfakcji, co te dwa minione. Dlatego już na sam początek 2024 mamy przygotowaną kolejną premierę. Zaczeniemy trzeci rok pracy singlowo. Nastyk kończy klikanie eneterem i można powiedzieć, że jesteśmy u Was z nóweczką. Bądźcie czujni, porapowaliśmy trochę.
A tak na sam koniec bo się nagadałem, dla tych którzy nie mieli okazji zobaczyć naszego występu na Dniach Wilanowa, relacja z występu. Dziękujemy Media Motion Film Foto za przygotowanie materiału. Grudzień to miesiąc podsumowań, więc to video chyba idealnie koresponduje z aktualnymi potrzebami wygadania się. Życzę miłego oglądania i słuchania wilanowskich klasyków.
A już naprawdę na koniec, gdybyśmy się już nie widzieli i nie słyszeli, chciałbym życzyć Wam Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku. Niech się wiedzie. Zaglądajcie do nas i sprawdzajcie co aktualnie na warsztacie i w ogóle. Pamiętajcie, że nowy rok zaczynamy od HiPHopu.
Trzymajcie się zdrowo i w pionie.

Jano z OMP - raper, od urodzenia związany z warszawskim Wilanowem swoją przygodę z hip-hopem rozpoczyna w latach 90', gdy wraz z kumplem z podwórka producentem O$ką, zakłada w 1996 roku zespół OMP (Olimpu Muzyczna Plejada).

mail: kontakt@jano-omp.pl